еМагазин

Tag : Анџела Прајс Агелер

Македонија ТОП СТОРИИ

Анџела Прајс Агелер потврдена за нова амбасадорка на САД во Македонија

Редакција
Анџела Прајс Агелер е потврдена за нова амбасадорка на САД во Македонија, објави на Твитер демократското мнозинство во Сенатот. Таа доаѓа на местото на Кејт...
Македонија ТОП СТОРИИ

Која е Анџела Прајс Агелер, која Бајден ќе ја номинира за нова амбасадорка на САД во Македонија

Редакција
Американскиот претседателот Џо Бајден ја објави својата намера да номинира шестмина нови амбасадори на САД, меѓу кои и Анџела Прајс Агелер, како кандидат за вонреден...