еМагазин

Tag : Апелацискиот суд

Македонија

Во понеделник јавни седници во Апелациски за притворите на Јанакиески и Божиновски

Редакција
Во Апелацискиот суд Скопје во понеделник ќе се одржат две јавни седници за притворите на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот...