еМагазин

Tag : Божиновски

Македонија ТОП СТОРИИ

Имотот на Јанакиески, Мисајловски и Божиновски под лупа на Антикорупциска

Редакција
Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) по допрен глас, отвори предмет во кој ќе ја испитува имотната состојба на поранешните министри Миле Јанакиески и Илија...
Македонија

СЈО предлага домашен притвор за Камчев, Панделевски, Јанакиески и Божиновски, за Мијалков се уште нема мислење

Редакција
За Орце Камчев, Цветан Панделевски и останатите обвинети во случајот „Империја“ е побарано мерката притвор да биде заменета со поблага мерка односно домашен притвор, потврдија...
Локално

Кои се најдобрите трговски објекти во Скопје за модни додатоци и накит

Редакција
Град Скопје и агенцијата „SWOT Research“ специјализирана за анализа на квалитетот на услугата по пат на тајни купувачи, ги избраа најдобрите трговски објекти за 2018 година....
Македонија

Митко Јанчев за Дојче Веле: Гарантирам дека Сашо, Миле и Кирил нема да бегаат!

Редакција
Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев и поранешен потпреседател на ВМРО ДПМНЕ за Дојче веле вели дека со целиот негов интегритет гарантира дека Сашо Мијалков, Миле...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Апелациски суд за Јанакиески и Божиновски донесе политичка, а не правна одлука

Редакција
Кацарска судството не успеa да се издигне над политиката и со отфрлањето на издржаните и аргументирани жалби на Јанакиески и Божиновски донесе политичка, а не...
Македонија

Божиновски: Не можам во притвор, треба да се грижам за двете деца

Никола Осило
Поранешниот генерален секретар на Владата, Кирил Божиновски на денешната јавна седница во Апелацискиот суд побара да му биде укинат притворот за случајот „Титаник“ на СЈО,...
Македонија

Апелација ќе одлучува за притворите на Јанакиески и Божиновски

Редакција
Во Апелацискиот суд Скопје денеска ќе се одржат јавни седници за притворите на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот генерален секретар...
Македонија

Во понеделник јавни седници во Апелациски за притворите на Јанакиески и Божиновски

Редакција
Во Апелацискиот суд Скопје во понеделник ќе се одржат две јавни седници за притворите на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот...
Македонија

СЈО: Имавме сознанија за опасност од бегство на Јанакиески и Божиновски уште на 2 јули 2017

Никола Осило
Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во денешното појаснување за притворот на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот генерален секретар на Владата Кирил...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Груевски ги остави на цедило Јанакиески, Божиновски, Јанкулоска…

Никола Осило
Експресниот притвор за поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и екс-генералниот секретар Кирил Божиновски се директна последица на бегството на поранешниот премиер и...