еМагазин

Tag : Апелациски суд

Македонија ТОП СТОРИИ

Боки 13 останува во притвор, Апелација ја одби жалбата

Редакција
Апелацискиот суд ја одби како неоснована жалбата на Бојан Јовановски-Боки 13, обвинет во случајот „Рекет“ и го потврди првостепеното решение, со кое тој останува во...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судскиот совет го разреши судијата Владимир Панчевски

Редакција
Републичкиот Судски совет на денешната седница го разреши од судиската функција поранешниот претседател на скопскиот Кривичен суд, Владимир Панчевски, потврдија за МИА од Судскиот совет....
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Апелациски суд за Јанакиески и Божиновски донесе политичка, а не правна одлука

Редакција
Кацарска судството не успеa да се издигне над политиката и со отфрлањето на издржаните и аргументирани жалби на Јанакиески и Божиновски донесе политичка, а не...
Македонија

Апелација ќе одлучува за притворите на Јанакиески и Божиновски

Редакција
Во Апелацискиот суд Скопје денеска ќе се одржат јавни седници за притворите на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот генерален секретар...
Македонија

Сашо Мијалков за притворот може да се жали до Апелациски суд

Редакција
Поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразознавање (УБК), Сашо Мијалков во рок од 24 часа по приемот на решението од Кривичниот суд за 30-дневниот...
Македонија

Апелациски: Наводите од Груевски се груба невистина и манипулација со јавноста

Редакција
Апелацискиот суд Скопје во целост ги демантира наводите изнесени на прес-конференцијата од Никола Груевски во врска со предметот „Тенк“, оценувајќи ги како груба невистина и манипулација со јавноста....
Македонија

Апелацискиот суд одлучува: Ќе оди ли Груевски во затвор пред референдумот?

Редакција
Апелациониот суд денеска ќе одржи седница на која ќе расправа за жалбата на Никола Груевски за предметот „Тенк“ по пресудата за набавката на луксузниот „мерцедес“....