еМагазин

Tag : Аријан Ибраим

Македонија ТОП СТОРИИ

Во Центар Жупа обезбеден цензус, старо нов градоначалник Аријан Ибраим

Редакција
Општина Центар Жупа, конечно избра градоначалник, откако на денешните по втропат повторени избори, беше обезбеден потребниот цензус од една третина од вкупното гласачко тело. Тоа...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Аријан Ибраим, кој е именуван за повереник за надлежностите на градоначалник на Центар Жупа

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви пренесе каков имот пријавиле дел од новоизбраните градоначалници. Напоменуваме дека сме во можност да објавиме информации само за оние кои...
Македонија ТОП СТОРИИ

Аријан Ибраим именуван за повереник за надлежностите на градоначалникот на Центар Жупа

Редакција
Со одлука на Владата досегашниот градоначалник на Центар Жупа, Аријан Ибраим e именуван за повереник за надлежностите на градоначалник за оваа Општина. Ибраим ќе ја...