еМагазин

Tag : арктурус

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Кои се симптомите на арктурус, новиот сој на коронавирус кој е регистриран и во регионов

Редакција
Додека чекаме прогласување на крајот на пандемијата со коронавирусот, Светската здравствена организација (СЗО) предупреди на нова варијанта на Ковид-19, подваријанта на омикрон, наречена арктурус. Новиот сој...