еМагазин

Tag : Арнаутовиќ

Спорт ТОП СТОРИИ

По навредите кон Алиоски, УЕФА го суспендираше Арнаутовиќ за натпреварот со Холандија

Редакција
Денеска од Европската фудбалска федерација (УЕФА) информира дека австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ, кој на терен по постигнат гол на натпреварот против Македонија, упати навреди кон...
Спорт ТОП СТОРИИ

ФФМ од УЕФА побара најстрога казна за австрискиот фудбалер Арнаутовиќ поради навредата на Алиоски

Редакција
Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) соопшти дека од УЕФА побарала најостра казна за австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ, кој на терен по постигнат гол на натпреварот...
Спорт ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Австрискиот фудбалер Арнаутовиќ по навредливите зборови кон Алиоски се извини и на македонски и на албански

Редакција
Австрискиот напаѓач, Марко Арнаутовиќ, кој на вчерашниот натпревар против Македонија упати навредливи зборови кон македонскиот фудбалер Езѓан Алиоски, откако постигна гол, на неговиот профил на...