еМагазин

Tag : навреди

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Кој ја навреди Гордана Сиљановска Давкова

Редакција
Професорката Гордана Сиљановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија на ВМРО-ДПМНЕ на митинг на СДСМ во Куманово во недела навечер беше навредена од страна на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Каков е речникот на бугарскиот европратеник Јорданов: МНР ќе упати писмо до Европскиот парламент за навредите

Редакција
Министерството за надворешни работи денеска информираше дека ќе упати писмо до Европскиот парламент во кое ќе информира за недоличното и навредливо однесување на бугарскиот европратеник,...
Македонија ТОП СТОРИИ

ЗНМ: Директорот на топлана „Скопје Север“, Рамадани да си поднесе оставка поради груби навреди кон новинарката Додевска

Редакција
Наместо одговор на легитимно поставено новинарско прашање за работата на топланата „Скопје Север“, директорот Куштрим Рамадани упати груби навреди и омаловажувања кон новинарката Катерина Додевска...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Протест пред Собранието, Мицкоски исвиркан од страна на демонстрантите

Редакција
И денеска група на граѓани протестираат пред Собранието додека траеше расправата за „францускиот предлог“, а продолжи и по завршување на седницата. Притоа демонстрантите фрлаа тоалетна...
Македонија ТОП СТОРИИ

Џафери не чувствува потреба да се извини за навредите и пцовките кон собраниските службеници

Редакција
Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека не чувствува потреба да им се извини на службениците за кажаните зборови што се слушаат на неодамна...
Спорт ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Австрискиот фудбалер Арнаутовиќ по навредливите зборови кон Алиоски се извини и на македонски и на албански

Редакција
Австрискиот напаѓач, Марко Арнаутовиќ, кој на вчерашниот натпревар против Македонија упати навредливи зборови кон македонскиот фудбалер Езѓан Алиоски, откако постигна гол, на неговиот профил на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев одговори на навредите од Каракачанов дека е Бугарин: Доста беше омраза, јас сум Македонец кој зборува македонски јазик

Редакција
Доста беше омраза, порача премиерот Зоран Заев на неговиот фејсбук-профил, откако бугарскиот министер за одбрана и вицепремиер на Бугарија, Красимир Каракачанов го нарече Бугарин. „Јас...
Македонија

Закани и навреди врз новинарката на Слободен печат, Мирослава Бурнс, осуда од ЗНМ и СЕММ

Редакција
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) остро ги осудува заканите и навредите врз новинарката на Слободен печат, Мирослава Бурнс од страна на Ласте Ивановски, вработен...