еМагазин

Tag : аспартам

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Кои производи содржат аспартам, кој според СЗО може да предизвика рак

Редакција
Следниот месец се очекува дека Светската здравствена организација (СЗО) да го прогласи вештачки засладувач аспартам за можна причина за предизвикување на рак. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ СЗО...
Свет ТОП СТОРИИ

СЗО ќе го прогласи вештачкиот засладувач – аспартам како можна причина за рак

Редакција
Светската здравствена организација (СЗО) во јули ќе го прогласи вештачкиот засладувач – аспартам како можна причина за рак, јавија западни медиуми повикувајќи се на два...