еМагазин

Tag : Астибо

Македонија

Во штипската градинка „Астибо“ се вратија 12 деца кои беа во изолација

Редакција
Групата од 12 деца која беше во изолација денеска се врати во централниот објект на градинката „Астибо“ во Штип. Директорката на градинката „Астибо“, Билјана Трајчевска...
Македонија ТОП СТОРИИ

Текстилни работнички протестираа пред „Астибо“: „Стоп за ропството“

Редакција
Пред капијата на поранешниот моден гигант „Астибо“ во Штип се одржа протест на текстилните работнички со кој побараа подобри услови за работа и зголемување на...