еМагазин

Tag : атентатори

Македонија

Дали Глигоров ги знаеше атентаторите?

Редакција
Поранешниот претседател на Македонија, Киро Глигоров по атентатот изјави дека пред неговиот обид за убиство добивал закани. Оваа негова изјава подоцна ја потврди и неговиот...