еМагазин

Tag : бакар

МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

Наумоска изработува производи од бакар: Најпродавани се македонското сонце, копиите од златни маски и белегзиите

Редакција
Љубовта на креативката Данче Наумоска од Охрид, студиото „Копер арт“ кон создавањето производи од бакар датираат многу одамна. Таа ни открива дека уште како мала со...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата донесе одлука за еднострано раскинување на Договорот за концесија за рудникот Иловица

Редакција
Владата на седница донесе Одлука за едностран раскин на договорот за концесија за експлоатација на рудник за бакар и злато на локалитетот „село Иловица”, во...