еМагазин

Tag : банкарски сектор

Бизнис ТОП СТОРИИ

Банкарскиот сектор е стабилен, пропаѓањето на американската СВБ нема директни ефекти, велат од Народна банка

Редакција
Пропаѓањето на американската Банка на Силиконската долина (СВБ) нема никакви директни последици за нашиот банкарски систем, имајќи ја предвид малата изложеност кон нерезидентите, но и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Никој нема право да изнесува небулозни наводи и обвинувања“: Реакција на МБА за обвинувањата од Костовски

Редакција
Македонската банкарска асоцијација (МБА), во името на сите свои членки – банките, штедилниците, Клириншката куќа и Македонското кредитно биро изразува најoстар протест и отфрлање на...