еМагазин

Tag : барикади

Локално

Барикади на пругата го запреа возот Битола-Скопје

Никола Осило
На 01.01.2019 година во 19,45 часот било пријавено дека на железничката пруга во Прилеп, кај стојалиште Слепче, патнички воз кој сообраќал на релација Битола-Скопје, наишол...