еМагазин

Tag : барикади

Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Тензично на Косово поради одлуката на Владата за пререгистрација на возила и лични карти

Редакција
Српски граѓани поставиле барикади на северот на Косово, по најавата на Приштина дека од утре стапува во сила одлуката за пререгистрација на возила и лични...
Локално

Барикади на пругата го запреа возот Битола-Скопје

Редакција
На 01.01.2019 година во 19,45 часот било пријавено дека на железничката пруга во Прилеп, кај стојалиште Слепче, патнички воз кој сообраќал на релација Битола-Скопје, наишол...