еМагазин

Tag : баскет

Спорт

Резултатите се менуваат, почнува 19. коло на „Баскет 3×3 бизнис“

Редакција
Денеска почнува 19-тото коло на „Баскет 3×3 бизнис“ во организација на „Спортплан“. Со тоа, борбата на пријавените екипи на компаниите на кошаркарскиот терен, продолжува и...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Почнува 15-то коло од сезоната на Бизнис 3х3 Баскет

Редакција
По паузата по повод божиќните и новогодишните празници, продолжува Бизнис 3х3 Баскет турнирот во организација на Спортплан. Започнува 15-тото коло од сезоната на Бизнис 3х3...
Спорт

Заврши првата половина од сезоната на Бизнис 3х3 Баскет

Редакција
Бизнис 3х3 Баскет е турнир кој во овие 3 месеци им донесе многу повеќе од очекуваното на неговите 196 пријавени учесници. 20 екипи во 13...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Врати се во игра! – Од септември Бизнис 3х3 Баскет

Редакција
Тренд е не само во светот, туку и кај нас, покрај секојдневното работење во канцеларија, вработените да се организираат и на заедничко спортување кое уште...