еМагазин

Tag : Борис Хрисафов

Бизнис ТОП СТОРИИ

Константинос Николау нов в.д. директор на Цементарница УСЈЕ

Редакција
Константинос Николау е нов главен извршен директор на Цементарница УСЈЕ АД Скопје, кој на оваа функција доаѓа како вршител на должност до одржување на наредното...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Отворен ден во Цементарница УСЈЕ под мотото „Одржливост, партнерство, развој“

Редакција
Следејќи ја својата стратешка определба за општествена одговорност и транспарентност, Цементарница УСЈЕ и оваа година организраше Отворен ден, под мотото „Oдржливост, партнерство, развој“.  Годинешниот отворен...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Цементарница УСЈЕ обезбеди спортска опрема за македонските спортисти кои учествуваат на Специјалната Олимпијада

Редакција
Цементарница УСЈЕ обезбеди финансиска поддршка за учество на македонските спортисти на светските летни олимписки игри на Специјалната Олимпијада, што се одржуваат од 8 до 22...