еМагазин

Tag : Демири

ЖИВОТ

Почина Алајдин Демири

Никола Осило
На 65-годишна возраст, почина универзитетскиот професор и поранешен градоначалник и дипломат Алајдин Демири. Toj е роден на 19 декември 1954 година во Тетово. Студирал социологија...