еМагазин

Tag : Домот на културата

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

На новогодишниот концерт учениците и публиката измрзнаа во Домот на културата во Штип, Симон Трпчески упати критики

Редакција
ДМУЦ „Сергеј Михајлов“ – Штип го одржа традиционалниот новогодишен концерт во Домот на културата „Ацо Шопов“. Концертот под диригентска палка на Тоше Митрев, Славица Деспотова...