еМагазин

Tag : ќебапи

Македонија

Пировска за Законот за амнестија: „Ќе си лежите! Кој ќе лежи? Типот што украде ќебапчиња! Јустиција не живее во Македонија“

Редакција
Со реакција за Законот за амнестија на својот Фејсбук профил се јави и Уранија Пировска од Хелсиншкиот комитет. „’Ќе си лежите!’ Кој ќе лежи? Типот што...
Бизнис

AХВ: Ќебапи и плескавици со пилешко се продавале како свински и говедски

Редакција
Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) во маркети низ Македонија открила мелено месо за ќебапи и плескавици со пилешко кое било декларирано како свинско, говедско...