еМагазин

Tag : Уранија Пировска

Македонија

Миле Јанакиески поднел претставка до Хелсиншкиот комитет за човекови права

Редакција
Поранешниот министер за транспорт и врски  Миле Јанакиески има поднесено претставка до Хелсиншкиот комитет за човекови права, до Коалиција „Сите за правично судење“ и до...
Македонија

Пировска за Законот за амнестија: „Ќе си лежите! Кој ќе лежи? Типот што украде ќебапчиња! Јустиција не живее во Македонија“

Редакција
Со реакција за Законот за амнестија на својот Фејсбук профил се јави и Уранија Пировска од Хелсиншкиот комитет. „’Ќе си лежите!’ Кој ќе лежи? Типот што...
Македонија

Уранија Пировска: Јас не знам како да ја сфатиме изјавата на Заев за национално помирување освен како амнестија

Редакција
Извршната директорка на Хелсиншки комитет, Уранија Пировска, во интервју за емисијата „360 степени“на Алсат М, вели дека понудата за помирување и простување за насилството во Собранието од...