еМагазин

Tag : Едвард Сноуден

Свет

Сноуден: Бев лицето кое најмоќната земја на светот сакаше да го „тргне“

Редакција
Едвард Сноуден, поранешниот американски разузнавач и свиркач, изјави дека дури и неговите поранешни критичари признале дека благодарение на неговите откритија денеска се живее „во подбар,...
Свет

Канада и даде азил на жената која му помогна на Сноуден да се скрие

Редакција
Канада и даде азил на жената која му помогна на Едвард Сноуден да се скрие во Хонгконг, откако ја објави глобалната програма за американски надзор,...