еМагазин

Tag : г.Партениј

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Епископот г.Партениј посака благословен пост кој почнува во понеделник и добра Четириесетница

Редакција
Пред почетокот на велигденските пости, кои почнуваат в понеделник, епископoт Антаниски г. Партениј, кој е и игумен на Свештената бигорска Обител, денеска упати порака со...