еМагазин

Tag : Генералното собрание

Македонија ТОП СТОРИИ

(Галерија) Со кој сѐ се сретна Пендаровски на 78. сесија на Генералното собрание на ОН

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски, кој ја предводи македонската делегација на 78. сесија на Генералното собрание на ОН во Њујорк, досега имаше неколку официјални, но и кратки...
Балкан

ОН: Тачи, Харадинај и Пацоли не се поканети на Генералното собрание, приватно се во Њујорк

Редакција
Приштинската делегација, Хашим Тачи, Рамуш Харадинај и Беџет Пацоли, не добиле покана за седницата на Генералното собрание на ОН, и тие во Њујорк престојуваат приватно,...