еМагазин

Tag : гигант

Балкан ТОП СТОРИИ

Ивица Тодориќ обвинет за падот на „Агрокор“: Гигантот што се сруши како кула од карти

Редакција
Државното обвинителство на Хрватска поднесе обвинение за случајот со пропаѓањето на „Агрокор“ против Ивица Тодориќ и против уште десетина други лица, пренесоа хрватските медиуми. Обвинителство...
Техно

(ВИДЕО) Како Samsung го промени светот на дигиталната технологија?

Редакција
Од самиот почеток во 1969. година, еден од основачите на Samsung, Lee Byung-chul, цврсто верувал дека компанијата ќе заземе посебно место во историјата на технологијата,...