еМагазин

Tag : градски превоз

Локално ТОП СТОРИИ

Град Скопје повика Советот денеска да закаже седница за да се изгласа одлука за пренамена на средства за плати за ЈСП

Редакција
Град Скопје повика претседателот на Советот на градот да закаже во најкус можен рок вонредна седница во текот на денов, за да може веднаш да...
Локално

Во Куманово се нормализира градскиот и меѓуградскиот превоз

Редакција
Од владината прес-служба соопштија дека на денешната седница Владата го прифатила предлогот на Главниот штаб за координација, врз основа на мислењето на Комисијата за заразни...