еМагазин

Tag : када

Локално ТОП СТОРИИ

(Видео+Фото) По кадата од Охридско езеро извадија и вреќа со плочки

Редакција
По кадата од Охридското езеро, нуркачите од нуркачкиот центар „Акватек“ извадија и вреќа со плочки. „Вреќата со плочки беше лоцирана 2018 година. Сега е извадена… Полека,...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Како Охриѓани реновираат купатило: Кадата ја фрлат во езеро

Редакција
Од Охридското езеро секоја година се вади најразлично ѓубре. Годинава од езерото на локацијата помеѓу Срјшче и Мостот на Желбите, на 100 метри од брегот,...