еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Како Охриѓани реновираат купатило: Кадата ја фрлат во езеро

Од Охридското езеро секоја година се вади најразлично ѓубре. Годинава од езерото на локацијата помеѓу Срјшче и Мостот на Желбите, на 100 метри од брегот, на длабочина од пет метри е извадена и када, информираат на нивната Фејсбук страна од Diving Center Akvatek.

“Некој си го реновирал клозетот. Секоја чест. Браво…“, пишуваат од Diving Center Akvatek.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Две куќи, стан, три автомобили, земјиште: Каков имот пријавил Нефи Усеини, чија пицерија во Охрид стана топ тема

Охрид оставен на мафијата: Колку прсти на двете раце имате Вие господине Адеми?

„А малите и средните?“: Твитер за изјавата на Адеми дека големите дивоградби во Охрид се броеле на прсти

Фото: Никола Паскали

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Излезноста за гласањето во странство била 38,51, а во затворите 55 отсто

Редакција

„Телесмарт Телеком“ го доби тендерот на Агенцијата за вработување за телекомуникациски услуги „тежок“ 374.000 евра

Никола Осило

Волонтерите од Црвен крст за 5 месеци им помогнале на 25.064 лица полесно да се снајдат во универзитетските клиники во Скопје

Редакција