еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

(Видео+Фото) По кадата од Охридско езеро извадија и вреќа со плочки

По кадата од Охридското езеро, нуркачите од нуркачкиот центар „Акватек“ извадија и вреќа со плочки.

„Вреќата со плочки беше лоцирана 2018 година. Сега е извадена… Полека, но сигурно до крајот на сезонава апартмачето ќе го реновираме…Рибиве шо ме гледет си викет овај не е нормален“, стои во објавата на „Акватек“ на Фејсбук.

Кадата пак се уште стои на плажата Сараиште во центарот на Охрид и чека да биде подигната.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Како Охриѓани реновираат купатило: Кадата ја фрлат во езеро

Фото: Никола Паскаливидео: Акватек

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Бугарските навивачи провоцираа во Чаир, вели Спасовски

Редакција

„Никој нема право да изнесува небулозни наводи и обвинувања“: Реакција на МБА за обвинувањата од Костовски

Редакција

Повторно сме на мета на партиските игри, велат од МКЦ по смената на директорот

Редакција