еМагазин

Tag : кафеана

Локално

Полицајци спречиле крвав крај на тепачка во скопска кафеана

Редакција
На 18.07.2020 во 05.00 часот во Полициската станица Аеродром, М.К.(38) од Скопје пријавил дека околу 01.00 часот во угостителски објект на ул.„23 Октомври“, додека седел...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кафана Лантерн, во срцето на Дебар Mаало во ново рувo

Редакција
Во нов амбиент и незаменлива автентична атмосфера, кафана Лантерн на ул. Боемска 2 во Дебар Маало им овозможува на сите гурмани и обожаватели на боемскиот...