еМагазин

Tag : каменолом

Локално

Почина работник по пад во ископ во каменолом

Редакција
На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.(41) од с.Сопот, кумановско, вработен во каменолом, пријавил дека при извршување на работи...
Локално

Работник од Штип почина при пад во каменолом

Редакција
На 06.04.2020 во 08.35 часот во СВР Штип, од Клиничката болница Штип било пријавено дека кај нив било донесено починато лице, информира МВР. Од увидна...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Зошто е важно што концесиите за каменоломи во Лабуниште да бидат раскинати

Редакција
Не е во ред во населено место од 10.000 жители да има шест концесии. Тоа првично не е со начелата за животната средина, но истовремено...