еМагазин

Tag : Каракамишева

Македонија

Професорката Тања Каракамишева го спори Преспанскиот договор пред Уставен суд

Редакција
Уставниот суд утре ќе ја одржи третата седница на чиј дневен ред се три иницијативи и едно барање за заштита на права и слободи, како...
Македонија

Османи: Додека Каракамишева е во Венецијанска комисија не треба да се праќа Законот за јазици

Редакција
Ставот на ДУИ е дека е време Македонија да има консензуален кандидат за претседател. Кандидат кој ги надминува етничките и партиските линиии, кој ќе спојува...