еМагазин

Tag : карпи

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Одрон од земја и камења причина за излетување на возот од шините кај Падалишта

Редакција
Од првичниот увид на внатрешната контрола на Македонски Железници по незгодата која утринскиот воз на релација Кичево- Скопје ја имаше кај селото Падалиште има оштетен...