еМагазин

Tag : кавадарчанка

Локално ТОП СТОРИИ

Кавадарчанка го убила партнерот, па го запалила

Редакција
Полициски службеници од СВР Велес – ОВР Кавадарци во координација со Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за општ и насилен криминал, по преземени оперативни мерки...
Македонија

Почина кавадарчанка со Ковид-19 на пат кон скопска клиника, 11 новозаболени за 24 часа

Редакција
Почина 65-годишна кавадарчанка со Ковид-19 на пат кон скопска клиника. Како што изјави за МИА, д-р Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог од кавадаречкиот Центар за јавно...