еМагазин

Tag : казнети

Локално

Во Гевгелија казнети речиси сите кафулиња поради кршење на мерките за заштита

Редакција
На речиси сите кафулиња во градот Гевгелија досега од страна на надлежните инспекторски служби им се изречени казни за зголемениот број на гости во нив,...
Локално

За новогодишната ноќ казнети 65 возачи во Скопје

Редакција
Во текот на новогодишната ноќ санкционирани се 65 возачи на територијата на Град Скопје. Министерството за внатрешни работи утринава соопшти дека изречени се четири санкции...