еМагазин

Tag : кафулиња

Локално ТОП СТОРИИ

Општина Центар со препорака до кафулињата и рестораните да ја прилагодат музиката, согласно трагичната смрт на Вања

Редакција
Општина Центар по повод немилиот настан и трагичната смрт на Вања Ѓорчевска, ученичка во 9 одделение во ООУ „Јохан Хајнрих – Песталоци“ дава препорака до...
Локално ТОП СТОРИИ

„Врие“ од дрога низ кафулињата: И синоќа при контроли во угостителски објекти, приведени седум лица

Редакција
Седум лица се лишени од слобода откако кај нив при контроли извршени синоќа од страна на припадници на МВР во повеќе угостителски објекти и прегледи...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кои се најдобрите кафулиња во Скопје за 2021 година

Редакција
Град Скопје и Агенцијата SWOT Research, агенција за анализа квалитетот на услугата, по 14. пат го реализираа проектот „Најдобар угостителски објект меѓу најдобрите“, во главниот...
Македонија

Ќе се отворат ли летните тераси на рестораните и кафулињата: Утре истекуваат рестриктивните мерки

Редакција
Постојните мерки за ограничување на движењето и другите рестрикции и мерки за примена на личната заштита за спречување на ширењето на Ковид-19 истекуваат утре, а...
Локално

Две кафулиња во центарот на Скопје вечерва се затворени заради журки и непочитување на ковид-мерките

Редакција
Две кафулиња во центарот на Скопје биле затворени поради прекршување на ковид-мерките. „Начекавме атмосфера на разиграни млади луѓе, гласна музика, со еден збор на големо...
Локално

Во Гевгелија казнети речиси сите кафулиња поради кршење на мерките за заштита

Редакција
На речиси сите кафулиња во градот Гевгелија досега од страна на надлежните инспекторски служби им се изречени казни за зголемениот број на гости во нив,...
Бизнис

Кафулињата и рестораните од 21 јануари ќе работат до 21 часот, а можно е и дополнително олабавување на мерките

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека Владата одлучила кафулињата и рестораните да работат до 21 часот. „Денеска на седница на Влада, усвоивме предлог, од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Oд 21 јануари кафулињата и рестораните ќе работат до 21 часот

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче денеска при посетата на Институт за судска медицина најави дека од 21 јануари кафулињата и рестораните повторно ќе работат до...
Локално

(Галерија) Кои се најдобрите кафулиња во Скопје

Редакција
Градот Скопје во соработка со Агенцијата SWOT Research, специјализирана агенција за анализа на квалитетот на услугата, по 13-ти пат го реализира проектот „Најдобар угостителски објект...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од денеска почнуваат да важат новите мерки: Рестораните ќе работат до 18 часот, забранети се собири по плоштадите и фирмите

Редакција
Од денеска стапува на сила новиот пакет на рестриктивни мерки кои ги усвои Владата на предлог на Комисијата за заразни болести. Новиот пакет мерки кој...