еМагазин

Tag : категории

Локално

(Галерија) Кои се најдобрите кафулиња во Скопје

Редакција
Градот Скопје во соработка со Агенцијата SWOT Research, специјализирана агенција за анализа на квалитетот на услугата, по 13-ти пат го реализира проектот „Најдобар угостителски објект...
БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

Сите детали: Кои граѓани ќе добијат еднократна помош од 6.000 денари?

Редакција
Пратениците од власта и опозицијата денеска едногласно го усвоија Законот за едонкратна финансиска поддршка од 6.000 денари на граѓани со низок доход, корисници на пензија,...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Атиџе ги живее своите ѕвездени моменти во Холивуд

Редакција
Хероината на „Медена земја“, Атиџе Муратова ги живее своите ѕвездени моменти во Холивуд, пред доделувањето на Оскарите. Снимателот Самир Љума на Твитер, објави видео од...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

На 13 јануари ќе се знае дали „Медена земја“ ќе биде номинирана за „Оскар“ за најдобар документарец и странски филм

Редакција
На 13 јануари ќе се знае дали македонскиот документарен филм „Медена земја“ ќе биде номиниран за „Оскар“ за најдобар документарец и странски филм. Според Американската...
ЖИВОТ

За прв пат во Македонија ќе се избира Маж на годината

Редакција
Oваа година за прв пат ќе се одржи избор на Мажи на годината во Македонија. Настанот ќе се одржи на 28 ноември (средa) во Тренд...