еМагазин

Tag : маж на годината

Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Маестро Симон Трпчески е Маж на годината за 2022: Прогласени најуспешните мажи во Македонија

Редакција
Маестро Симон Трпчески е добитник на наградата „Маж на годината“ за 2022 година, на официјалниот избор „Мажи на годината“ во организација на Фрајдеј Комуникации и Џентлмен...
Забава

Да се потсетиме кој сѐ беше победник на изборот на „Мажи на годината“ во изминатите четири години

Редакција
Оваа година традиционално по петти пат ќе се одржи настанот „Мажи на годината“, кој во претходните неколку години стана белег на успешните мажи во нашата...
Забава

Петтото издание на „Мажи на годината“ ќе се одржи последната недела од ноември

Редакција
Еден од најуспешните настани што се одржува во Македонија посветен на успехот и традиционалните вредности, „Мажи на годината“, петти пат по ред во организација на...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Кој е Борче Стаменов, кој е прогласен за Маж на годината за 2021 година според социјалните медиуми

Редакција
Борче Стаменов е Маж на годината според социјалните медиуми за 2021 година, според гласањето на Фејсбук-страницата Мажи на годината. Стаменов освои најмногу лајкови и со...
Забава

Наградата „Маж со најголем придонес во општеството” отиде во рацете на сите медицински работници

Редакција
Оваа година која е навистина тешка за сите нас, и која ни го промени нормалното живеење, одлучивме едно признание да го доделиме не само на...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Хуманитарецот Али Февзи е Маж на годината во избор на социјални медиуми за 2020 година

Редакција
Али Февзи е Маж на годината според социјалните медиуми за 2020 година, при официјалниот избор на Мажи на годината кај нас. Според гласањето на официјалната...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Избрани мажите на годината: Чадиковски, Димитров, Мукаетов, Јанески…

Редакција
Детскиот хирург Владимир Чадиковски е прогласен за Маж на годината за 2018 година, за најголем придонес во општествотово, на изборот во организација на онлајн машкиот...
ЖИВОТ

За прв пат во Македонија ќе се избира Маж на годината

Редакција
Oваа година за прв пат ќе се одржи избор на Мажи на годината во Македонија. Настанот ќе се одржи на 28 ноември (средa) во Тренд...