еМагазин

Tag : Владимир Чадиковски

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Доктор Чадиковски: Болки во стомакот, симптом, карактеристичен за децата кои заболеле од Ковид-19

Редакција
Детскиот кардиохирург Владимир Чадиковски на својот Твитер-профил информираше дека болки во стомакот е симптом, карактеристичен за децата кои заболеле од Ковид-19. „Во консултација со доктор...
ЖИВОТ

„Бидете благодарни за тоа што го имате“: Што не научи Ковид-19 пандемијата според Чадиковски

Редакција
Пишувајќи многу пати за Ковид-19 пандемијата, детскиот кардиохирург Владимир Чадиковски, на социјалните мрежи се осврна на тоа што не научи ковид-пандемијата. Еве кои работи тој...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) За два дена во Аџибадем Систина оперирани три бебиња со тешки срцеви мани

Редакција
Докторот Владимир Чадиковски од Аџибадем Систина, кој е спецјалист по детска хирургија, на својот профил на Твитер информираше дека за два дена во болницата се...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Чадиковски: Децата до 18 години болни од Ковид-19 бесплатно ќе се лекуваат во Аџибадем Систина

Редакција
Детскиот кардиохирург Владимир Чадиковски на Твитер информираше дека децата до 18 години кои се болни од Ковид-19, бесплатно ќе се лекуваат во Аџибадем Систина. Во...
ЖИВОТ

Доктор Чадиковски со интересна споредба на ситуацијата со вариола вера во Југославија и Ковид-19

Редакција
Детскиот хирург Владимир Чадиковски објави интересен твит во кој прави споредба со ситуацијата со епидемијата со вариола вера во Југославија и сегашната состојба со Ковид...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) За прв пат е изведена хибрид операција кај бебе од три килограми со хипопластично лево срце во клиничката болница “Жан Митрев”

Редакција
Во клиничката болница „Жан Митрев“ за првпат е направена хибрид операција на три килограми тешко бебе со хипопластично лево срце, кое преставува најтешка срцева мана...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Клиниката за детска хирургија останува без еден од најдобрите хирурзи: Чадиковски од 1 февруари во „Жан Митрев“

Редакција
Познатиот детски хирург и специјалист по детска кардиохирургија, Владимир Чадиковски со тимот заминуваат од Клиниката за детска хирургија и од 1 февруари преминуваат во клиниката...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Владимир Чадиковски е официјално лице на Volvo за Македонија

Редакција
Автомобилот на годината за 2018 Volvo XC40 и Мажот на годината за 2018, д-р Владимир Чадиковски склучија моќно партнерство. Доктор Владимир Чадиковски е официјално лице...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Детската кардиохирургија се сели кај Жан Митрев, Чадиковски вели детска хирургија ќе функционира успешно и без него

Редакција
Детската државна кардиохирургија се сели во болницата „Жан Митрев“, изјави денеска на прес-конференција Венко Филипче во Владата, а истото го најави и во интервју за...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Избрани мажите на годината: Чадиковски, Димитров, Мукаетов, Јанески…

Редакција
Детскиот хирург Владимир Чадиковски е прогласен за Маж на годината за 2018 година, за најголем придонес во општествотово, на изборот во организација на онлајн машкиот...