еМагазин

Tag : Аџибадем Систина

Македонија

„Аџибадем Систина“: Не примаме заболени пациенти за третман на корона вирусот

Редакција
Согласно новата уредба на Владата, како и почитувајќи ги сите морално-етички и медицински принципи, ве известуваме дека Клиничката болница „Аџибадем Систина“ не овозможува третман на...
ЖИВОТ

Бесплатно до дома: „Аџибадем Систина“ ќе тестираат на корона вирусот со брз серолошки тест во домашни услови

Редакција
Клиничката болница „Аџибадем Систина“ воведува можност за земање на материјал за лабораториски испитувања и анализи, како и тестирање за детекција на Ковид-19 со брз серолошки...
Македонија

Двајца доктори во Аџибадем Систина кои воедно се и сопружници, позитивни на корона вирусот

Редакција
Пред три дена во вторникот на 2 јуни беа изолирани двајца доктори, кои воедно се и брачни содружници, од КБ Аџибадем Систина, а кои беа...
Македонија

МЗ: Тестовите во „Систина“ се поразлични, позитивните задолжително да се тестираат во ИЈЗ

Редакција
Тестовите кои ги користи приватната клиника Систина се различен тип од тестовите на сите останати институции, информираат од Министерство за здравство. „Имено, тие тестови го...
ЖИВОТ

Капацитетите на хотелот „Ибис стајл“ исполнети вратите за изолација ги отвора и „Ибис Скопје сити центар“

Редакција
Kако дополнителен капацитет за сместување лица во изолација од денес целосно се става на располагање и веќе подготвениот хотел „Ibis Skopje City Center“ каде во...
Македонија

Боки 13 се оперирал но не платил, „Аџибадем Систина“ преку суд бара 10.000 евра

Редакција
Бојан Јовановски – Боки 13, кој е првоосомничен во случајот „Рекет“ се оперирал во приватната болница „Аџибадем Систина“, но не платил, па затоа болницата преку...
ЖИВОТ

(Галерија) Д-р Ивановски открива со какви повреди се соочувале ракометарите на Вардар за време на Лига на шампионите

Редакција
Шампионскиот пехар од ракометната Лига на шампионите пристигна и во Клиничката болница „Аџибадем Систина“. „Горди сме што веќе шеста година заедно со нашиот и ваш...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Во „Аџибадем Систина“ спасен живот на трудница со тумор на срцето: Мајката и бебето се добри

Редакција
Кардиохируршкиот, гинеколошкиот и педијатрискиот тим од Клиничката болница „Аџибадем Систина” изведоа две операции, една по друга, на трудница во деветтиот месец од бременоста. По извршениот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Во „Аџибадем Систина“ вградено второто целосно вештачко срце на 28-годишна девојка

Редакција
Во Клиничката болница „Аџибадем Систина“ во Скопје се вгради второто целосно вештачко срце. Со оглед на исклучително тешката и ретка операција, имајќи ја во предвид...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Пациентот со вештачко срце од Аџибадем Систина си замина дома

Редакција
Пациентот со првото вградено целосно вештачко срце во Македонија си замина дома, по едномесечен постоперативен период во Клиничката болница „Аџибадем Систина“. Четириесет и шестгодишниот пациент...