еМагазин

Tag : КХВ

Бизнис ТОП СТОРИИ

КХВ даде зелено светло за купувањето на Охридска банка од страна на Шпаркасе банка

Редакција
На ден 28.10.2019 година, до Охридска банка АД Скопје е доставено решение од Комисијата за хартии на вредност (КХВ) со кое се утврдува за успешна...