еМагазин

Tag : Киева

Македонија ТОП СТОРИИ

Османи досега не ги спомна жртвите од гранатирањето од страна на украинските сили, реагираат од Амбасадата на Русија

Редакција
Претседавачот со ОБСЕ, Бујар Османи во Украина шпекулираше за „жртви на руската агресија“, прифаќајќи ја пропагандата на режимот во Киев, реагираат од Амбасадата на Русија...