еМагазин

Tag : кислородна поддршка

Македонија

Инфективното одделение во Штип се наполни за два дена, 54 лица зависни од кислород

Редакција
Во штипскиот ковид-центар има слободни места за седум пациенти. Во модуларната болница се хоспитализирани 42, а на Инфективното одделение 53 пациенти. Секојдневно расте бројот на...
Македонија

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 56 пациенти, а вкупно се лекуваат 489 болни

Редакција
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 56 нови пациенти поради компликации од корона вирусот, информираат од Министерство за здравство. Вкупно...