еМагазин

Tag : Клементина Левковска

Македонија ТОП СТОРИИ

Ударите кои ги задала обвинетета Клементина Левковска не придонеле кон смрта на Денис Тот, смета одбранта на обвинетата

Редакција
Ударите кои ги задала Клементина во никој случај не можат да придонесат за смрт, смета одбраната на обвинетата Клементина Левковска во врска со случајот за...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Осомничената за убиството на Тот ги запрепаситила полицајците, по апсењето цело време се смеела и не покажувала каење, објави „Јутарњи лист“

Редакција
Хрватски „Јутарњи лист“ објави детали од апсењето на осомничените за убиството на ракометарот Дениз Тот. Според извори на весникот од полицијата, осомничената Клементина Левковска по...