еМагазин

Tag : количини

БЕСПАРИЦА ТОП СТОРИИ

(Фото) Празни рафтови: Граѓани купуваат огромни залихи на масло за јадење

Редакција
Министерот за економија Крешник Бектеши на неговиот Фејсбук-профил објави две фотографии на кои се гледа дека, граѓани купуваат огромни залихи на масло за јадење Ова,...
Бизнис

Владата го ограничи извозот на заштитни маски: Прво доволно количини за дома, потоа за надвор

Редакција
Министрите на владината седница денеска ја усвоија и Одлуката за дополнување на Одлуката за мерки за спречување на внесување и ширење на коронавирусот Ковид-19, која...