еМагазин

Tag : Константин Георгиевски

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) И градоначалникот на Охрид за Водици се капеше во Охридско Езеро

Редакција
И градоначалникот на Охрид, Константин Георгиевски за Водици се капеше во Охридско Езеро. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (ВИДЕО) Верни на традицијата, Охриѓани се искапеа во езерото за...
Локално

Константин Георгиевски избран за вршител на должноста градоначалник на Охрид

Редакција
Советот на Општина Охрид на денешната вонредна седница од 15 гласа го избра Константин Георгиевски за вршител на должноста градоначалник. Георгиевски, инаку координатор на советничката...