еМагазин

Tag : крајбрежје

Балкан ТОП СТОРИИ

Колку чини стан на албанското крајбрежје

Редакција
Покрај македонските и косовските граѓани кои последните години купуваат станови на албанското крајбрежје, како и во Тирана, годинава е зголемен интересот од страна на граѓани...
Свет ТОП СТОРИИ

Русија засега не сака да склучи примирје, бидејќи сака да ја изолира Украина од морето, вели Борел

Редакција
Руската влада засега не сака да склучи примирје, бидејќи не ги постигнала своите воени цели, изјави високиот претставник на ЕУ, Жозеп Борел. – Моментално, Русија...