еМагазин

Tag : критично

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Филипче: Состојбата со Ковид-19 е критична, вирусот е широко проширен

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче во видео обраќање до јавноста порачува дека состојбата со Ковид-19 во земјава е критична. „Пред нас е веројатно најтешкиот период...