еМагазин

Tag : криумчари

Македонија ТОП СТОРИИ

Полицијата апси криумчари на артефакти во Битолско и Тетовско

Редакција
Утрово полицијата врши претреси и апси криумчари на артефакти во Тетовско и Битолско, дознаваме од извори во истрагата. Според нашите извори, досега уапсени се осум...
Локално

Двајца криумчари возеле 27 мигранти од Авганистан и Пакистан во „цитроен џампер“

Редакција
Секторот за внатрешни работи Струмица во координација со Секторот за гранични работи – Регионалните центри за гранични работи Исток и Југ, до Основното јавно обвинителство...
Локално

Криумчарите уриваат рекорди: Крушевчанец напикал 45 мигранти во комбе

Редакција
На 21.08.2019 во 09.30 часот во СВР Куманово биле приведен Ј.Х.(36) од Крушево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“,...