еМагазин

Tag : кривечен законик

Македонија ТОП СТОРИИ

Груевски демантира дека се „пазарел“ за измените на Кривичниот законик

Редакција
Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој избега во Унгарија, каде стана азилант, на Фејсбук демантира дека се „пазарел“ за измените на Кривичниот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од Владата велат дека не планираат нова амнестија и измени во Кривичниот Законик

Редакција
Владата не планира нова амнестија и нема договор со опозицијата за проширување на опсегот на амнестирање на лицата кои сториле кривични дела. „Владата не предлага...