еМагазин

Tag : кривечен

Локално ТОП СТОРИИ

Обвинителството не споделува детали: Приведен скопјанец поврзан со двојното убиство во „Шиша бар“?

Редакција
Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје вчера определи мерка краткотраен притвор во траење од 48 часа заради постоење на основано сомнение за...
Македонија

Кривичен суд: Неетички е да се коментира пресудата за собраќајната несреќа кај Млечен

Редакција
Основниот кривичен суд Скопје, се со цел да не нашетети на евентуалната жалбена постапка на која имаат право незадоволните страни, не може и не смее...